budova ÚVTOS Ružomberok, Dončova 6, Ružomberok +421 918 101 131 info@ipa-rk.sk

V dňoch 10. - 11. júna naša územná úradovňa uskutočnila 12. ročník cykloturistickej akcie. V sobotu ráno o siedmej hodine sme naložili bicykle a proviant do autobusu a trinásti sme vyrazili na východ do Dediniek. Tu sme sa rozdelili a deviati cyklisti sme vyštartovali naplánovanou trasou vedúcou Slovenským rudohorím, s celkovým prevýšením viac ako 1700m a dĺžkou 75 kilometrov, do cieľa v Perlovej dolinke. Psychickú a fyzickú odolnosť nám testovali poveternostné podmienky. Na oblohe sa striedali nebeské „oká“ a mračná sprevádzajúce dážď. Dvaja účastníci sa v tretine cesty odpojili a cestnou komunikáciou sa dostavili do cieľa. Ostatní v duchu príslovia „čo ťa nezabije, to ťa posilní“ sme prestali brať ohľad na počasie a pokračovali plánovanou cyklotrasou. Vo večerných hodinách sme dorazili do vytúženého cieľa. Technické problémy závažného charakteru sa nám vyhýbali a nedošlo k žiadnym zraneniam. Ubytovaní sme boli v súkromnej chate nášho člena úradovne Vladimíra Imricha, ktorý zabezpečil dokonalé zázemie. O varenie guľášu a prípravu ostatných pochutín sa postarali ďalší štyria účastníci. K spoločnému večernému posedeniu sa pripojil emeritný vedúci územnej úradovne. V nedeľu po neskorých raňajkách sme absolvovali návštevu Baníckeho múzea a Štôlne Jozef v Gelnici. Prehliadkami nás sprevádzal hovorca mesta Gelnica p. Milo Janáč. Opäť sme prežili dva dni v nádhernej prírode a v skvelej spoločnosti. Akcie sa zúčastnilo 14 členov našej územnej úradovne.

1 2 3 4 5 6

Dňa 15. apríla 2023 sa na Štrbskom plese konal Národný kongres Slovenskej sekcie IPA. 

Dôležité body programu rokovania:
1. Výročné správy členov výkonného prezídia a revíznej komisie.
2. Informácia o aktuálnom stave hospodárenia s majetkom Slovenskej sekcie IPA.
3. Určenie výšky členského príspevku na rok 2025 vo výške 25,-EUR a výška odvodu na účet Slovenskej sekcie IPA na rok 2024 vo výške 6,-EUR.
4. Odsúhlasenie termínu a miesta konania Národného kongresu Slovenskej sekcie IPA v roku 2024.

Každoročná tradičná skialpinistická akcia sa tento rok konala v termíne 11. - 12. februára. Stúpanie na hlavný hrebeň Veľkej Fatry sme zahájili cez náučný chodník Čierny kameň, konkrétne Malou Tureckou smerom do sedla Čierneho kameňa. Odtiaľ cez Minčol na Rakytov, Tanečnicu, Skalnú Alpu do cieľovej destinácie Hotela Granit Smrekovica. Snehové podmienky boli výborné, nakoľko nám niekoľko dní predtým príroda dopriala bohatú nádielku snehu. Pri výstupe na hrebeň sme mali krásne počasie, no v lokalite Južného Rakytovského sedla začal fúkať vietor, ktorý so sebou priniesol oblačnosť. Zmena počasia nás neodradila od dosiahnutia stanoveného cieľa. V areáli hotela sme sa pripojili k ostatným účastníkom akcie, ktorí pre nás v spoločenskej miestnosti pripravili pohostenie. V nedeľu po raňajkách sme sa rozlúčili, pričom sa partia skialpinistov vybrala smerom na Malinô Brdo a niektorí pešo smerom na Bodegu. Technické problémy závažného charakteru sa nám vyhýbali a nedošlo k žiadnym zraneniam. Opäť môžeme zhodnotiť, že sme prežili dva dni v nádhernej prírode a v skvelej spoločnosti. Akcie sa zúčastnilo 25 členov našej územnej úradovne.

1 2 3 4 5 6